Musik och humor med Janne Krantz på Hotell Klövsjöfjäll – en kväll med visor, historier och skratt.
Fredagen den 18 juli bjuder Hotell Klövsjöfjäll in till en kväll fylld av musik, skratt och nostalgi tillsammans med underhållaren Janne Krantz. Efter 50 år med det välkända Iggesundsgänget står han nu på egna ben, men publiken kan räkna med samma glädjefyllda stämning och humoristiska framträdande som alltid.
Under kvällen får besökarna ta del av musik från Iggesundsgänget och hyllningar till folkkära artister som Allan Edwall, Evert Ljusberg och Peter Lundblad. Repertoaren består av visor i alla tänkbara varianter, både vackra och mindre vackra, varvat med roliga historier och värmande nostalgi.
Pris:
495 kr inkl. 2-rätters middag
175 kr för barbiljett (entré utan middag)
Läs mer och köp biljett hos Hotell Klövsjöfjäll
Spara i Mitt Äventyr
Följ med på en äventyrsfull vandring i fjällnära skog omkring viltrika Sonfjällets nationalpark.
Ta del av nyheter och inspiration från Vemdalen. Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få koll på allt som händer i Vemdalen året om.
4 | ||||||
11 | 12 | 14 | ||||
18 | 19 | 21 | ||||
25 | 26 | 28 |
Ta del av nyheter och inspiration från Vemdalen. Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få koll på allt som händer i Vemdalen året om.