Vemdalsbio visar filmen Jönssonligan kommer tillbaka
Efter år på flykt återförenas Sickan med Vanheden, Harry och Doris för en ny kupp. Planen, tajmad in i minsta detalj, är att stjäla ett komplett T-Rex-skelett från Naturhistoriska museet och sälja det till den skrupelfrie affärsmannen Wall Enberg för 320 miljoner kronor.
Åldersgräns: Barntillåten
Språk: Svenska
Läs mer på www.vemdalsbio.com
Biosalongen på GT-gården i Vemdalen by är i mysig 50-tals stil som drivs av ideella krafter och levererar filmer med den senaste tekniken! Bion har en liten kiosk som säljer godis, popcorn, dricka och fika. Biljetter kan köpas i förväg på www.vemdalsbio.com fram till 2 timmar före filmen börjar, eller i biljettkassan på plats från och med 1 timme före visningen där betalning med både kort och kontant accepteras.
Spara i Mitt Äventyr
Ta del av nyheter och inspiration från Vemdalen. Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få koll på allt som händer i Vemdalen året om.
2 | 3 | |||||
8 | 9 | 11 | ||||
15 | 16 | 18 | ||||
22 | 23 | 25 | ||||
29 | 30 | 2 |
Ta del av nyheter och inspiration från Vemdalen. Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få koll på allt som händer i Vemdalen året om.